Twórz playlisty audio na swojej stronie

Muzyka nie zawsze jest najbardziej spodziewanym elementem strony internetowej. Użytkownicy przyzwyczaili się do automatycznie odtwarzanego dźwięku, który sprzyja reklamom. Są jednak momenty, gdy dźwięk jest bardzo pożądany na stronie i nie mam na myśli tutaj tła do filmów.

Za pomocą plików audio możesz nagrać zapis rozmowy z gościem przy okazji wywiadu i dołączyć go do transkrypcji, wstawić podcast, przedstawić opinie Twoich klientów, a także opowiedzieć o udostępnianych infografikach.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, czy ta forma jest odpowiednia dla Ciebie, może uda mi się Ciebie przekonać konkretnymi argumentami. Pliki audio to doskonały sposób na zwiększenie czasu przebywania na stronie, co wpłynie pozytywnie na pozycjonowanie Twojej strony w wynikach organicznych wyszukiwania. Podniesie również rozpoznawalność witryny, gdy podcast będzie publikowany regularnie, z wykorzystaniem tego samego autora, a także oprawy dźwiękowej. Jeżeli jesteś muzykiem lub lektorem, będzie to najlepsza forma zaprezentowania Twoich umiejętności oraz sprzedania usług. Będzie to również wygodna forma prezentowania treści dla osób z różnymi dysfunkcjami, które w prostszy sposób konsumują treści audio, niż tekst pisany.

Jeśli Cię przekonałem, zaraz ucieszysz się jeszcze bardziej, bowiem WordPress pozwala na umieszczanie odtwarzacza plików dźwiękowych oraz playlist bez potrzeby instalacji dodatkowych wtyczek.

playlisty audio na stronie

Aby dodać plik dźwiękowy do wpisu lub podstrony, wykorzystaj funkcję „Dodaj media”, wygraj plik z komputera, a WordPress zrobi resztę, wyświetlając minimalistyczny player.

playlisty audio na stronie

Jeśli zamiast jednego pliku chciałbyś dodać kilka i utworzyć playlistę, wybierając media do wyświetlania, skorzystaj z funkcji „Create Audio Playlist” po lewej stronie menu wgrywania plików.

playlisty audio na stronie

Tak dodana playlista będzie wyświetlana domyślnie w taki sposób.

playlisty audio na stronie

Pamiętaj, że jej forma może się różnić (o ile wykorzystywany przez Ciebie motyw na stronie obsługuje tę funkcję), a jeśli styl wyświetlania Tobie nie odpowiada, możesz skorzystać z wybranej, darmowej wtyczki z repozytorium WordPressa.

Tags:, , ,

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anita Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anita
Gość
Anita

Czy mogę dodać podcast na bloggera za pomocą WordPress?

Facebook - LH.pl

Page plugin Facebook nie działa poprawnie. Proszę włączyć śledzenie w ustawieniach przeglądarki.