Świąteczne wtyczki do WordPressa

Święta za pasem, pogoda nie rozpieszcza, a padający śnieg widzieliście ostatnio kilka lat temu? Co prawda na pogodę wpływu nie macie, ale za pomocą świątecznych wtyczek do WordPressa w łatwy sposób wprowadzicie bożonarodzeniowy klimat na Wasze strony WWW.

świąteczne wtyczki do WordPressa

 

Zanim rozpoczniecie dekorowanie strony, zwróćcie uwagę, czy wtyczki, które dodajecie do WordPressa są aktualne i zgodnie z wersją, z której obecnie korzystacie. Poniżej przedstawiam 7 aktualnych, świątecznych dodatków.

Życzenia w formie popup

Na pewno nie raz widzieliście na stronach WWW wyskakujące okienka, czyli popup z zapisem do newslettera, kodem rabatowym, czy też informacją powitalną. Być może nawet macie to rozwiązanie wdrożone na swoich stronach. Popup jest to także świetna forma przekazania życzeń świątecznych odwiedzającym nasze strony WWW.

W celu stworzenia okna możecie skorzystać ze standardowej wtyczki Popup Maker lub sięgnąć po bardziej świąteczne rozwiązanie: Christmas Panda. Za pomocą tego dodatku ustawicie popup, wybierając jeden z kilkunastu proponowanych szablonów, ale niestety nie będziecie mogli edytować wyświetlanej w nim treści.

świąteczne wtyczki do WordPressa, dodatki do WordPressa

Prócz wyskakującego okienka, Christmas Panda daje również możliwość ustawienia świątecznego baneru na stronie oraz padającego śniegu.

Padający śnieg

Dużo lepszym narzędziem do ustawienia płatków śniegu jest jednak wtyczka WP Snow Effect. Za jej pomocą ustawimy liczbę płatków, prędkość spadania, rozmiar płatka, typ płatka, kolor, a nawet jego kształt! Zaletą tej wtyczki jest możliwość wyboru miejsca (strony głównej lub podstron), w którym ma spaść śnieg.

świąteczne wtyczki do WordPressa, padający śnieg

 

Świąteczne dekoracje i muzyka

O klimat w Waszym WordPressie doskonale zadba wtyczka Christmasify!. To bardzo proste w konfiguracji narzędzie pozwala na ustawienie specjalnych fontów, baneru, a nawet latającego Świętego Mikołaja 🙂

świąteczne wtyczki do WordPressa, dekoracje świąteczne
Innym sposobem na udekorowanie strony są świąteczne lampki. Uruchomimy je za pomocą wtyczki: Christmas Lights.

świąteczne wtyczki do WordPressa, lampki, WordPress

 

Istnieją osoby, które nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia bez oglądania ‘Kevina samego w domu” i słuchania świątecznych hitów. Dzięki wtyczce Christmas Music muzyka może rozbrzmieć również w Waszym WordPressie.

Odliczanie do świąt

Dla tych wszystkich, którzy nie mogą doczekać się pierwszej gwiazdki, odliczanie do świąt ułatwi wtyczka Holiday Countdown. Nie jest to rozwiązanie dedykowane jedynie Bożemu Narodzeniu, dodatek sprawdzi się także w odliczaniu do Nowego Roku, a także innych ważnych dla nas wydarzeń.

świąteczne wtyczki do WordPressa, odliczanie, nowy rok

 

Jak widzicie, wybór świątecznych wtyczek do WordPressa jest naprawdę duży. Wprowadzając bożonarodzeniowy klimat na stronę, pamiętajcie aby nie przesadzić, a tym samym nie zniechęcić odwiedzających do przeglądania Waszych witryn. Po świętach warto te dodatki odinstalować, nie przechowywać ich przez cały rok. Gdybyście instalowali inne świąteczne dekoracje zawsze sprawdźcie datę ostatniej aktualizacji, a także liczbę pobrań. Po instalacji wtyczek zróbcie także speed test strony, aby sprawdzić, czy dekoracje nie wydłużyły czasu jej ładowania. Wybierajcie przetestowane rozwiązania, aby zamiast klimatu świąt nie zafundować sobie stresu i nerwów związanych z błędami w działaniu strony WWW.

Pozostając w świątecznym klimacie chciałabym życzyć Wam, drodzy odwiedzający, w imieniu całej redakcji blog.lh.pl, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a także wielu kreatywnych pomysłów w nadchodzącym 2018 roku.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Tags:, , , ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Facebook - LH.pl

Page plugin Facebook nie działa poprawnie. Proszę włączyć śledzenie w ustawieniach przeglądarki.