Odzyskanie hasła do WordPressa za pomocą phpmyadmin

W tym poradniku przedstawię, w jaki sposób za pomocą phpmyadmin można zmienić hasło do kokpitu WordPressa, kiedy go nie pamiętasz, ani nie wiesz, jaki email jest przypisany do Twojego profilu.

phpmyadmin-wordpress-haslo

Będziesz w tym celu potrzebował danych do logowania do swojego phpmyadmin. Jeżeli nie pamiętasz tych danych, znajdziesz je w pliku wp-config.php na serwerze./** Nazwa użytkownika bazy danych MySQL */
define(‘DB_USER’, ‘nazwa_uzytkownika’);

/** Hasło użytkownika bazy danych MySQL */
define(‘DB_PASSWORD’, ‘haslo’);

Powyższe dane wprowadź w oknie logowania

php-my-admin-logowanie

Link do logowania do phpmyadmin uzyskasz od swojego dostawcy hostingu. W LH.pl dostępny jest on w panelu klienta, w zakładce “Serwery” -> “Bazy MySQL”.

panel-lh

Po zalogowaniu po lewej stronie znajdziesz nazwę bazy danych połączoną z Twoim WordPressem. Kliknij w nią i rozwiń listę.

phpmyadmin-wpusuers

Po rozwinięciu listy odszukaj pozycję wp_users

Kliknij w tę tabelę. Po prawej stronie ukaże Ci się lista użytkowników zarejestrowanych w Twoim WordPressie. Odszukaj swój login i kliknij “Edytuj”.

phpmyadmin-user-login

Teraz w wierszu user_pass musisz wybrać z listy rozwijanej MD5 oraz wpisać obok swoje nowe hasło, którym będziesz się logować do WordPressa. Po wszystkim kliknij “Wykonaj” w prawym dolnym rogu.

phpmyadmin-zmiana-hasla

Dzięki tej operacji Twoje hasło będzie zaszyfrowane w bazie danych, a Ty możesz logować się do WordPressa nowym hasłem.

Poniżej przedstawiam film, który krok po kroku pokazuje, jak dokonać takiej zmiany na serwerach LH.pl

Jak widzisz cała operacja nie jest skomplikowana i pozwala odzyskać kontrolę nad własnym WordPressem.

Zapisz się do newslettera!

Chcesz brać udział w naszych webinarach na żywo i otrzymywać raz w miesiącu porady optymalizacyjne? Dołącz do naszego newslettera.

Default image
Jakub Orłowski
Specjalista ds. marketingu. Zafascynowany popkulturą i e-marketingiem. Internet uważa za największe osiągnięcie ludzkości. WordPressowy samouk. www.jakub-orlowski.pl

Zostaw komentarz