Edytuj wygląd strony bez znajomości kodu CSS

Zmiana większości elementów motywów dla WordPressa zazwyczaj wiąże się z edycją kodu CSS, który nie dla wszystkich jest choć częściowo zrozumiały. Zauważyli to autorzy wtyczki Microthemer i postanowili odmienić nasze losy tworząc wygodne narzędzie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, którzy zarabiają na życie tworząc strony oparte o system CMS WordPress.

Microthemer pozwala nam edytować elementy bez najmniejszego zagłębiania się w kod źródłowy. Wystarczy, że wybierzemy obiekt kliknięciem myszki i dostosujemy jego parametry w czasie rzeczywistym za pomocą licznych opcji. Dla przykładu, edycja fontu na przycisku to kwestia dosłownie dwóch kliknięć, a więc do edycji potrzeba o wiele mniej zachodu, niż przy tradycyjnej edycji.

Edycja czcionki w CSS z wtyczką Microthemer

Podobnie z jego kolorem!

Edycja kolorów w CSS z wtyczką Microthemer

Z Microthemerem możemy dostosować dosłownie każdy element naszej strony. Oznacza to, że w nagłówkach, menu, paskach bocznych, stopce i wielu innych miejscach dosłownie w kilka kliknięć możemy dodać efekty cieni, gradienty (przy wykorzystaniu CSS3), ramki, zmienić kolory, fonty i wiele, wiele innych. Autorzy nie zapomnieli o tym, że responsywność to dziś jeden z najważniejszych cech stron. Z tego względu wszystkie poczynione przez nas mofycikacje możemy podejrzeć w podglądzie wygenerowanym dla różnego typu urządzeń, a same zmiany możemy wprowadzać również indywidualnie dla wybranej rozdzielczości.

Jeżeli zamierzamy wprowadzić jedynie czasową zmianę, z Microthemerem jest to bardzo wygodne, a to dzięki temu, że zapisuje on historię naszych zmian. Tutaj również za pomocą dosłownie kilku kliknięć myszą możemy wrócić do wcześniej zastosowanego stylu.

Co istotne, korzystanie z wtyczki Microthemer nie spowolni działania strony, ponieważ nie tylko modyfikuje istniejący już kod CSS strony, ale również minifikuje on wykorzystywane arkusze stylów. Wtyczka rozwijana jest od ponad 3 lat, pobrana została przeszło 150 tysięcy razy, a jej darmowa wersja (pozwalająca na edycję 15 elementów) okaże się wystarczająca dla większości z nas. Jeśli jednak to nie wystarczy, autorzy oferują również wersję płatną, bez limitu.

Pobierz wtyczkę Microthemer z oficjalnego repozytorium WordPressa.

Tags:, , ,

Redaktor naczelny serwisu WPhaker.pl. Na co dzień administrator kilkudziesięciu witryn na systemie WordPress oraz audytor bezpieczeństwa stron. Po godzinach stara się sprawić, by jego mieszkanie stało się inteligentne.

  • Wygląda ciekawie i prawdę mówiąc, jeśli już się zaangażować w jej używanie na poważnie, to chyba warto skusić się na pełną wersję płatną. Dzięki za pomocny wpis. Pozdrawiam.

Facebook - LH.pl

Page plugin Facebook nie działa poprawnie. Proszę włączyć śledzenie w ustawieniach przeglądarki.